Monogram JR + TON_facebook.jpg


Naše interiéry rádi vybavujeme mobiliářem od české společnosti TON. Dospěli jsme tak do bodu, kdy pro investory zajistíme prezentaci se vzorkováním úprav dřeva a látek tohoto výrobce.


Nyní  u nás v ateliéru připravujeme prezentaci několika židlí, křesel a doplňků. Pro investory zajišťujeme dopravu a finální instalaci ZDARMA.


A stojan_A1 - úprava.jpg


Historie

…nejdéle na světě

Před více než 150 lety se v Bystřici pod Hostýnem začaly pod rukama řemeslníků rodit první kusy ohýbaného nábytku. Město se strategickou polohou, obklopené bukovými lesy, si tenkrát zvolil jako místo pro další ze svých továren Michael Thonet. Jeho principy ohýbání zde převzala po změně vlastnických struktur a firemních názvů v roce 1953 společnost TON. Bystřice pod Hostýnem je dnes nejstarším místem na světě, kde se tradiční technologie při výrobě stále používá.

Technologie a výroba

…rukama i srdcem

Každý hranolek dřeva je unikátem. Potřebuje jinou dobu pro přijmutí páry před ohýbáním a následně i jinou dobu schnutí. Nejčastěji se zpracovává buk, který pro tuto technologii vykazuje nejlepší vlastnosti. A i přes to, že TON do procesu výroby zařazuje moderní stroje, některé úkony lidských rukou jimi nikdy nahradit nepůjdou. Zasadit dřevo plné syté páry do tvárnice a zajistit jej speciální pasnicí zabraňující praskání, je totiž schopný pouze člověk. Člověk, který se několik měsíců tyto úkony učí a má v rukou nejen sílu, ale hlavně cit.

Současnost

…design a kvalita

Společně s designéry osvěžujeme tradiční výrobní postupy novými tvary, aniž by utrpěla jejich pověstná kvalita. Naše výrobky distribuujeme do více než 60 zemí světa. Realizujeme zakázky od jednoho kusu židle pro interiér rodinného domu, až po stovky kusů do hotelů, restaurací, kaváren, jídelen, kostelů či domů pro seniory. Jsme nositeli ocenění Good Design, Red Dot Design Award, Interior Innovation Award, German Design Award, Nábytek roku a Czech Grand Design.


PROHLÉDNĚTE SI KATALOG


ONLINE KONFIGURÁTOR